Psaní profilového textu na seznamovací web 6 tipů

Online seznamování je velmi populární. Výběr na internetu je doslova obrovský (což mimochodem neznamená, že je snazší se rozhodnout, ale o tom si povíme jindy). Chcete-li se odlišit od tisíců singlů na seznamkách a přilákat k sobě ten pravý protějšek, je důležité napsat o sobě poutavý profilový text. Po přečtení následujících 6 tipů budete znát tajemství dobrého profilového textu. A můžete se hned pustit do práce na přilákání své lásky. Především ukažte, co se vám líbí. Máte rádi drsný sex? Erotickou masáž? Nebo jste něžná a milá osoba?

Tip 1: Překvapte úvodní větou.

Úvodní věta je snad nejdůležitější z celého profilového textu. Obvykle se zobrazuje jako první pod vaší fotografií. Jejím účelem je upozornit na váš profil. Začněte překvapivým a osobním faktem o sobě. Nebo položte neobvyklou otázku. Tím vytvoříte originální první dojem. To je dobrý začátek.

Tip 2: Víte, pro koho píšete

Nemůžete chodit s každým (bohužel?). Proto chcete, aby text vašeho profilu na seznamce přitahoval nezadané, kteří se k vám hodí. Dobře si tedy rozmyslete, na koho se chcete zaměřit - co by o vás chtěli vědět? Na tuto otázku odpovězte v textu svého profilu.

Tip 3: Pište pozitivně

Zaměřte se na jednotlivce, na které se chcete zaměřit. Vynechejte seznam vlastností, které u partnera nehledáte, a fňukání v textu profilu. Napište si, co hledáte a co je pro vás atraktivní. Pozitivní lidé jsou přitažlivější. To platí i pro pozitivně formulovaný text profilu.

Tip 4: Pište konkrétně

Ujistěte se, že si o vás čtenář udělá dobrý dojem. A vyvarujte se obecností. Jste například sportovní nebo láskyplný? Pak uveďte konkrétní příklady toho, jak cvičíte. A co ukazuje, že vám na tom záleží.

Tip 5: Buďte k sobě upřímní

Představte se takoví, jací jste. Nemá smysl předstírat, že jste hezčí nebo jiní. V praxi to nelze udržet. Vaším cílem je najít partnera, který je pro vás vším. Odvažte se proto v textu svého profilu zmínit i své ne zrovna dokonalé stránky. To z vás dělá člověka a usnadňuje vám to přístup.

Tip 6: Výzva k akci na konci

Výzvou k akci na konci profilu vyzvěte čtenáře k reakci. Zeptejte se například na reakci na konkrétní výrok. Nebo položte originální otázku. Často je také oceňován zábavný úkol. Ve své poštovní schránce zaručeně najdete méně standardních odpovědí.